Miyop Nedir Ve Tedavi Yöntemleri

Lens Fiyatları

Miyop Nedir Ve Tedavi Yöntemleri

Göz yapısının normalden uzun olması, uzağı net görememe gibi belirtilerin ortaya çıkması sonucunda oluşan göz kusuruna miyop denir. Miyop oluşmasının temel nedeni göze gelen ışınların retina üzerine değil de önünde odaklanması oluşturur. Miyop olan kişiler uzağı görememe sorunu yaşarken yakın nesneleri rahatlıkla görebilmektedir. Miyop en çok rastlanılan göz kusurudur. Genellikle çocuk yaşta belirtiler gösterirken yaşın ilerlemesine bağlı olarak da ilerleyen göz hastalığıdır. Miyop göz kusurunda en yaygın belirtiler şunlardır;

  • Belirgin özelliği uzağı görememedir.
  • Baş ve göz ağrısına neden olur.
  • Araç kullanırken geceleri görme zorluğunun çekilir
  • Trafik işaretlerinin seçilmesinde ve okunmasında güçlük çekilir
  • Bir nesneye odaklanırken göz kapaklarının kısılarak bakılabilir.

Miyop göz kusuru yaşayanlar gözlük yada özellikli lens ile sorunu ortadan kaldırabilirler. Ancak gözlük kullanımı dış görünüşü etkilediği için çoğu insan gözlük kullanmak istemezler. Lazer ameliyatı ise pahalı ve kesin bir sonuç veremeyecek bir operasyon olduğu için çoğu kişi tercih edememektedir. Ancak doğal görünüşünüze zarar vermeden kullanılan miyop lensler çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.  Miyop özellikli lensler, piyasanın güvenilir markaları tarafından geliştirilmiş ve kullanıcının konforunu daima ön planda tutarak tasarlanmış merceklerdir.

Miyop Lenslerin Önemi

Piyasa da bulunan miyop özellikli lensler insanların günlük hayatlarına doğal ve konforlu olarak hareket etmesini sağlayan merceklerdir. Alerji, kızarıklık yapmaması ve kişinin doğal gözlerle bakmasını sağlayan miyop lensler göz sağlığı için ideal lenslerdir. Miyop lens kullanabilmek için doktor tedavi oldukça önemlidir. Çünkü miyop göz numarasının bilinmesi gereklidir. İki gözün BC değerleri birbirinden farklı olabileceği gibi kontrolsüz alınan miyop lensler göz sağlığını tehlikeye atabilir. Aynı zamanda kontakt lenslerden alacağınız konforu etkisini de azaltmış olur. Numaralı miyop lensler uzun süreli kullanımın yanında göz rengini değiştirerek etrafa ışıl ışıl bakmanızı sağlar.

Miyop dereceleri de kendi içinde numaralarına göre hafif, orta ve yüksek olabilmektedir. Muayene sonucu ortaya çıkan göz dereceleri 3 derecenin altında ise hafif miyop, 3 ile 6 derece arasında ise orta miyop ve 6 derecenin üzerinde ise yüksek miyop olarak tanımlanmaktadır. Doğru göz derecesine bağlı olarak tercih edilen miyop lensler göz derecesinin ilerlememesini sağlarken gözünüzün doğal bakışları ile etrafa bakmanızı sağlar. Miyop lens BC değerlerine göre üretilmekte ve birçok markanın ürününe en avantajlı fiyatlarla lensoptikal farkı ile yakalayabilirsiniz.

Miyop Lens Çeşitleri

Piyasada en çok tercih edilen miyop lens markaları arasında Alcon, Johnson and Johnson, Bausch and Lomb ve Cooper Vision markalarıdır. Miyop lensler markaların geliştirdikleri özelliklere göre değişkenlik gösterse de temel amaçları miyop göz kusurunun giderilerek kullanıcıya en üst düzeyde keskin ve net görüş sağlanmasıdır. Kullanıcının tercihine göre aylık ya da günlük miyop lensler tercih edilebilir.

1 Day Acuvue Moist 30 lu Kutu ürünü günlük kullan at kategorisinde yer alan miyop lenslerdir. Yüksek oksijen geçirgenliği, gözünüzün devamlı nemli kalmasını sağlayan ve aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyan ürün size canlı keskin ve net görüşler sunan merceklerdir.

Biomedics 55 Uv Evolution ürünü aylık lens kategorisinde olan ve miyop göz kusurunun giderilmesinde tercih edilen numaralı lenslerdir. Gelişmiş optik tasarımı sayesinde gözünüzün net görmesini sağlayan ve yüksek oksijen geçirgenliği sayesinde rahat kullanım sunan ürünlerdir.

Air Optix Night and Day Aqua lensler plazma yüksek teknolojisi ile üretilen ve gece gündüz gözde kalabilen miyop lenslerdir. Yumuşak yapısı, kızarıklık ve alerji etkenleri yapmaması ve her göze uyumlu lenslerdir. Miyop lenslerin kullanılmasında doktor muayenesi önemli olduğu için göz derecesine uygun olan lens tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…